Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek

NULL

Amerika'da 100.000'in üzerinde basılmıştır

Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek
Erken boşalma erkeklerde en yaygın görülen ve tedavisi en kolay olan cinsel işlev bozukluğudur. Bu sorunu yaşayan erkeklerde sıklıkla ikincil olarak cinsel istekte azalma ve sertleşme sorunu gelişir.
-William S. Simpson, M.D. -
Meninger Klinik, Cinsel Sağlık Merkezi Yöneticisi

Kitabın en göze çarpan kısmı erken boşalmanın diğerlerinin aksine bir hastalık veya yetersizlik olarak görülmediği fikridir. En sevdiğim bölüm ise "Nasıl Kendi Cinsel Terapistiniz Olursunuz?" başlıklı bölüm. 18 yıldan fazla süredir cinsel terapistlik yapan biri olarak diyebilirim ki, bu bölüm özel teknikler ve kendi kendini tedavi etme önerileriyle son derece başarılı.
-Raplh H. Earle, Ph.D.-
Psikolojik Danışma Servisi Ltd. Scottsdale, Arizona

Erken boşalma sorununda "Nasıl kendi cinsel terapistiniz olursunuz?"
Dr. Kaplan, bu kitapta erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin partnerleriyle birlikte ve de kendi kendilerine uygulayabilecekleri tedavi tekniklerini ayrıntılı olarak sunuyor. Bu kitabı cinsel işlev bozukluğu ve özellikle de erken boşalma sorunu yaşayanlar ve cinsel yaşamlarına yeni bir şeyler katmak isteyen herkes okumalıdır.
-Doç. Dr. Cebrail Kısa-
Psikiyatr & Psikoterapist, Ck Yayınevi Editörü

Helen Singer Kaplan, M.D., Ph.D. Cinsel terapinin önemli isimlerindendir. 1995 yılındaki zamansız ölümüne kadar bu alana kalıcı katkılar sağlamıştır. 1970 yılında New York Hastanesi-Cornell Tıp Merkezi'nin Payne Whitney Kliniği'nde İnsan Cinselliği Programı'nı kurdu. ABD'deki bir Tıp Fakültesi'nde böyle bir programın ilk kuruluşuydu. Yayınevimiz tarafından Türkçeye kazandırılan Yeni Cinsel Terapi, Resimli Cinsel Terapi Elkitabı ve Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek adlı kitapları bu alanda yayınlanmış temel eserleridir. Dr. Kaplan The Journal of Sex and Marital Therapy dergisinin kurucu editörlerindendir.

Publisher: CK Yayınları
Excerpt:

NULL

NULL

Paylaş