“Bu, velayet uyuşmazlıklarını çözüme kavuşturmak için başvurulan boşanma arabuluculuğu hakkında bugüne kadar yapılmış en kapsamlı ve detaylı çalışmadır. Emery, ailelerin hayatlarında karşılaşabilecekleri acı verici yaşamsal süreçlerle etkili bir şekilde başa çıkmalarına yardımcı olmak için eşi benzeri olmayan iyimser bir model sunmaktadır. Ailelerle çalışan bir ruh sağlığı klinisyeninin müşfik, anlayışlı, deneysel olarak desteklenmiş ve son derece kullanışlı olan bu rehberi mutlaka okuması gerekir.”

– Alan S. Gurman, PhD, Kıdemli Eğitmen, Klinik Psikoloji Eğitim Programı, Wisconsin Üniversitesi-Madison ve Danışmanlık Fakültesi, Northwestern Üniversitesi Aile Enstitüsü -

“Bu kitap, bir evliliği sona erdirmenin duygusal süreçlerine değinen en son araştırmalar ve güçlü içgörülerle doludur. Çocuklarının iyiliği için ebeveynlerin anlaşmazlıkları mümkün olan en iyi yolla çözmelerine yardımcı olan duygu-odaklı arabuluculuğa yönelik geniş kapsamlı, emsalsiz bir rehberlik sunmaktadır. Kitapta anlatılan araştırma, bu yaklaşımın çocukların sağlıklı bir şekilde uyum sağladığını gösteren iki güçlü yordayıcı üzerinde olumlu bir etkisi olduğuna işaret etmektedir: Ebeveynlerin çatışmayı nasıl kontrol altına aldığı ve çocuklarının hayatında anlamlı bir şekilde nasıl yer almaya devam ettiği.”

– JoAnne Pedro-Carroll, PhD, Klinik psikolog, Rochester, New York; Boşanmış Aile Çocukları Müdahale Programı kurucusu -

“Emery yine iyi bir iş çıkarmış. Kitabın ikinci edisyonu, bütün aile üyelerinin duygusal açıdan toparlanmasını etkileyen müdahale yöntemleriyle ilgili önemli gelişmeleri aktarmaktadır. Arabuluculuğa odaklanan bu kitap, Emery’nin bir “kusursuzluk örneği” olan uzun vadeli çalışmasından ve engin klinik deneyiminden gelen içgörülerin yanı sıra aile uyuşmazlık çözümü hakkındaki en son uluslararası araştırmalara yer vermektedir. Başından sonuna kadar Emery’nin kendisine özgü mizah anlayışı, içtenliği ve bir bilim insanı-uygulayıcı üstadı olarak sahip olduğu kendinden emin ustalığı su yüzüne çıkmaktadır.”

– Jennifer E. McIntosh, PhD, Yönetici, Aile Dönüşümleri, Melbourne, Avustralya -

Paylaş